Patarimai

Atsižvelkite į estetinį vaizdą

Jūsų CV turėtų būti tvarkingas – įkelta reprezentatyvi nuotrauka, tekstas aiškiai sudėliotas ir išlygiuotas, o pats turinys lengvai skaitomas. Internete galite rasti nemokamų  šablonų, kurių pagalba lengvai susikursite patrauklų CV. Nuo čia ir pradėkite – galvokite apie CV tarsi apie 6 sekundžių darbo pokalbį.

Nurodykite kontaktinius duomenis

Atidžiai patikrinkite, ar jūsų telefono numeris ir elektroninio pašto adresas yra teisingi. Prie kontaktinių duomenų įkelkite aktyvią „LinkedIn“ paskyros nuorodą. Svarbu, kad kontaktinė informacija būtų aiškiai matomoje vietoje.

Atrinkite asmeninę informaciją

Pagalvokite, kiek ir kokios informacijos pateikti yra prasminga? Mes rekomenduojame į CV turinį neįtraukti savo amžiaus, šeimyninio statuso ar pilietybės, kadangi ši informacija nėra aktuali vertinant jus, kaip darbuotoją.

Aprašykite savo išsilavinimą

Pagal dabartines tendencijas, išsilavinimas tampa vis mažiau svarbiu kriterijumi, tačiau vis dar aktualiu. Neišsiplėsdami nurodykite pavadinimą įstaigos, kurioje įgijote išsilavinimą, bei studijų kryptį. Taip pat, jei turite, paminėkite įgytus svarbiausius sertifikatus ar baigtus papildomus mokymus.

Tikslingai aprašykite savo darbo patirtį

Vien tik išvardinti jūsų turėtų pareigų pavadinimų neužteks, glaustai aprašykite darbo patirtį – užduotis, atsakomybes bei įgytas kompetencijas ir įgūdžius. Pagalvokite, gal kai kuriuos savo pasiekimus galėtumėte pateikti skaičiais ir faktais, pavyzdžiui: „grįžtančių klientų kiekis išsaugo 30%“.

O jeigu trūksta darbo patirties?

Karjerą pradėjote dar neseniai ir CV trūksta turinio? Viskas gerai, tokiu atveju galite pabrėžti ir išsamiau aprašyti savo išsilavinimą, lankytus kursus, galite aprašyti aktyvų dalyvavimą mokyklos ar studijų įstaigos veiklose. Taip pat šioje vietoje siūlome nepamiršti aprašyti ir trumpalaikį, terminuotą darbą ar savanorystę organizacijoje, paminint, kas labiausiai patiko atliekant užduotis bei ko išmokote.

Išsiskirkite iš kitų tinkamai aprašytomis asmeninėms savybėms

Aprašant save siūlome nevartoti visiems įprastų žodžių tokių kaip: atsakingas, nuoširdus, profesionalus ir kitų panašių. Geriau stenkitės pabrėžti su jūsų trokštamomis pareigomis susijusias savybes, pavyzdžiui, vadybininkas – siekiantis tikslo, atkaklus; personalo specialistas – empatiškas, pozityvus.

Koreguokite CV pagal poziciją, kurios siekiate

Kaskart prieš pateikdami savo CV skirtingiems darbdaviams, skirkite šiek tiek laiko korekcijoms, kad pritaikytumėte turinį pagal poziciją, į kurią pretenduojate.

Ieškote darbo?

Naujausi darbo skelbimai, patarimai kaip įsidarbinti, konsultacijos ir dažniausia užduodami klausimai.