Patarimai

Siekite būti ne originalūs, o profesionalūs

Jūsų išvaizda atskleidžia kitiems jūsų pasitikėjimą savimi, pagarbą sau bei pašnekovui, savęs vertinimą ir net charakterio savybes. Todėl norėdami būsimam darbdaviui suteikti puikų pirmąjį įspūdį, galvokite ne apie tai, kaip jį nustebinti savo originalumu, o stenkitės atrodyti tvarkingai ir reprezentatyviai.

Stebėkite savo kalbėjimo manierą

Pašnekovas gali daug sužinoti apie jus iš jūsų balso tono bei tembro, kalbos tempo, vartojamų žodžių/žodyno, pauzių tarp žodžių, pateiktų klausimų, šypsenos ir juoko. Todėl ne tik stebėkite, ką ir kaip kalbate, bet ir klausykitės savęs.

Susitvarkykite jus reprezentuojančią aplinką

Nepamirškite, kad jūsų įvaizdį atspindi ir informacija, esanti jūsų aplinkoje. Jus reprezentuoja profilis socialiniuose tinkluose; erdvė, kurią pašnekovas mato ekrane; buvę kolegos, vadovai, verslo partneriai; jūsų veiksmai naujoje aplinkoje. Todėl stenkitės visur išlaikyti pagarbą sau, kitiems bei aplinkai.

Stenkitės būti savimi, užuot dirbtinai kūrę įvaizdį

Jei imsite vaidinti, stengdamiesi atitikti jūsų kuriamą įvaizdį, galiausiai jūs tapsite pasimetę ir imsite klaidinti pašnekovą. Todėl geriau siekite būti geriausiu savimi, kokiu tik galite: elkitės taip, kad būtų malonu sutikti pašnekovą kitoje aplinkoje ir su juo pasisveikinti; būkite dėmesingas, atviras ir geranoriškas; aiškiai akcentuokite savo vertybes.

Ieškote darbo?

Naujausi darbo skelbimai, patarimai kaip įsidarbinti, konsultacijos ir dažniausia užduodami klausimai.