Patarimai

Pasidomėkite kompanija, į kurią kandidatuojate

Paieškokite informacijos apie įmonės istoriją, kultūrą ir vertybes, perskaitykite aktualiausius straipsnius ir naujienas. Panagrinėkite ir įmonės padalinius – taip bus lengviau suprasti, kaip kiekviena komanda prisideda prie sėkmingos įmonės veiklos ir tikslų siekimo.

Išsinagrinėkite darbo pozicijos skelbimo reikalavimus

Ar juos visus atitinkate? Ar visas sąvokas tekste suprantate? Nesijaudinkite, net jei jūsų patirtis ar įgūdžiai atitinka ne visus reikalavimus – pagalvokite apie kitus privalumus, kuriuos įmonei galite pasiūlyti.

Parepetuokite darbo pokalbio klausimus

Paprastai dauguma klausimų darbo pokalbiuose būna panašūs – juk svarbiausia  atsakymai, kuriuos kandidatas pateikia, remdamasis savo patirtimi. Internete galima rasti daugybę skirtingų darbo pokalbio klausimų – paieškokite ir pasipraktikuokite į juos atsakydamas (-a.).

Pasiruoškite keliauti į darbo pokalbio vietą

Iš anksto pasidomėkite, kur yra įsikūrusi įmonė, į kurios siūlomą poziciją kandidatuojate. Suplanuokite kelionę taip, kad išvengtumėte netikėtumų ir nereikėtų teisintis, jog vėlavote dėl kamščių.

Pasipraktikuokite, jei laukia virtualus darbo pokalbis

Apgalvokite, kuriame kambaryje būsite ir, ar namiškiai bei augintiniai jūsų netrukdys. Svarbu, kad aplinka būtų šviesi, o už nugaros – tvarkinga. Prieš pokalbį būtinai patikrinkite, ar jūsų kompiuterio kamera bei mikrofonas veikia.

Stenkitės įgyti daugiau pasitikėjimo savimi

Jaudintis – normalu. Todėl prieš pokalbį praverstų pasipraktikuoti kelias galios pozas, pavyzdžiui, atsistoti tvirtai, sulenkus rankas per alkūnes ir uždėjus ant liemens. Paskambinkite artimam žmogui, kuris moka jus motyvuoti, garsiai pasiklausykite įkvepiančios dainos. Šypsokitės!

Pagalvokite, kokį savo įvaizdį pateiksite pokalbio metu

Turėkite galvoje, kad darbdavys jūsų apsirengimo stiliaus nevertins. Svarbiausia yra darbo pokalbyje atrodyti tvarkingai, apsirengus taip, tarsi būtumėte pasiruošę užimti trokštamą darbo poziciją. Kasdienis verslo stilius (angl. business cassual) tiktų labiausiai. Pokalbio metu nepamirškite kontroliuoti kūno kalbos.

Pasiruoškite klausimus darbdaviui

Nebijokite patys klausti ir domėtis, nes klausimų uždavimas parodo jūsų tikrąjį susidomėjimą įmone ir darbo vieta. Iš anksto pasiruoškite klausimų, susijusių su darbo pozicijos užduotimis, komanda ar su įmonės kultūra bei vertybėmis ar tolimesniais atrankos etapais.

Susisiekite pats su darbo pokalbio vadovu

Praėjus dienai ar dviems darbo pokalbio vedėjui parašykite trumpą laišką su padėka už skirtą laiką ir pokalbį. Prisiminkite – gal pokalbio metu abejojote savo atsakymais ar nepaminėjote kažko svarbaus? Tai puiki proga pasitaisyti, apie save priminti ir parodyti savo motyvaciją užimti trokštamą darbo poziciją.

Ieškote darbo?

Naujausi darbo skelbimai, patarimai kaip įsidarbinti, konsultacijos ir dažniausia užduodami klausimai.