Įžvalgos 6 gegužės, 2020

Pasinaudok paskutinėmis vasaros savaitėmis: 3 patarimai ieškantiems darbo

Sukurkime įdarbinimo strategiją jau dabar!
Sprendimai verslui
Ieškote darbo?

Naujausi darbo skelbimai, patarimai kaip įsidarbinti, konsultacijos ir dažniausia užduodami klausimai.

Darbo skelbimai

Vasara – geriausias laikas kandidatuoti. „Manpower“ specialistų teigimu, šiltuoju sezonu atsiranda daug daugiau galimybių. Sumažėjusi konkurencija darbo rinkoje, pašalina priežastis laukti ir sudaro palankias sąlygas patekti ten, kur visada troško širdis. Tai ne tik puiki proga būti pastebėtiems, o ir kandidatuoti galima bet kur ir bet kada, užtenka turėti tik telefoną po ranka. Todėl dalinamės 3 patarimais, nuo ko pradėti.

Daug paprasčiau nei atrodo – kandidatuokite nors ir su svarmeniu rankose

Kadangi vasaros laikotarpiu mažiau kandidatų bei konkurencijos, griebkite telefoną nors ir būdami pajūryje, prie ežero ar upės. Subalansuokite laiką tarp pramogų ir karjeros, užtenka net ir kelių minučių saulei pasislėpus už debesų.

Ieškote motyvacijos? Susidarykite programą tarp sporto ir profesinių planų. Atsibudę ryte, atlikite tempimo pratimus, užeikite į skelbimų paieškos portalus, atlikite 10 pritūpimų ir kandidatuokite. Užsisėdėjote socialiniuose tinkluose? Paįvairinkite naršymą užeidami ir į kitas skiltis. Socialiniai tinklai Facebook bei LinkedIn turi atskiras darbo skelbimų skiltis. Jose galite filtruoti tiek regionus, tiek darbo sritis, priklausomai nuo jūsų pačių poreikių. Išnaudokite grotažymes (pvz.: #darbas #ieško #siūlo #specialistas ir t.t.). Susiraskite jus dominančių įmonių paskyras. Kuo daugiau sužinosite apie jų veiklą ir kasdienybę, tuo profesionaliau atrodysite patys. Be to, užtikrinsite sau didesnius šansus nepraleisti naujienų, kokių darbuotojų šiuo metu trūksta ir  gal net pamatysite savo būsimą darbo vietą.

Išnaudokite šį laikotarpį išryškindami savo privalumus bei įgūdžius

Nepaisant pandemijos poveikio pasauliniam nedarbui, daugelyje šalių matome atsigaunančios darbo rinkos požymius, todėl darbdaviai siūlo vis geresnėmis sąlygomis apipintas darbo vietas. Vasaros laikotarpiu darbdaviai turi daugiau laiko, todėl jūs turite daugiau erdvės užpildyti jų lūkesčius. „ManpowerGroup“ duomenimis, visame pasaulyje darbdaviams dabar ypač reikalingi skaitmeniniai ir „minkštieji įgūdžiai“. Ši paklausa, tikėtina, kad ir toliau sparčiai augs kartu su skaitmenizacijos poreikiu.

2021 m. atlikto tarptautinio tyrimo „Manpower Employment Outlook Survey“ metu buvo apklausta daugiau nei 45 000 darbdavių 43 šalyse. Paaiškėjo, jog darbdaviams  sunkiausia atrasti: atsparumą, toleranciją stresui, prisitaikymą, bendradarbiavimą, darbo komandoje įgūdžių, kritinį mąstymą bei analizavimą. O tai yra prioritetiniai įgūdžiai. Papildomos norimos savybės: kūrybiškumas, originalumas, samprotavimas ir problemų sprendimas.

Turite bent dalį šių? Jūsų šansai tapti geidžiamiausiu darbuotoju rinkoje padvigubėja! Kalbėkite apie tai, nedelskite ir kandidatuokite į norimą poziciją, taip įrodydami savo atsparumą, prisitaikymą bei naujus, kūrybiškus sprendimus – darbdaviai jūsų laukia!

Nenusiminkite ir tobulėkite

Visiškai normalu darbo paieškoje susidurti su nesėkmėmis. Nusiteikite tam ir nenusiminkite, jei taip nutinka. Psichologų teigimu, manymas, kad „nesėkmė“ yra asmeniška ir nuolatinė, gali pakenkti net sveikatai. Tuo tarpu vasara turi gerą bruožą – ji nuteikia pozityviai. Tad išnaudokite tas teigiamas emocijas tobulėjimui, augimui bei įsigilinimui į save. Galite jaustis taip, lyg save pažinotumėte gerai kaip niekas kitas, tačiau objektyvumo riba yra labai trapi, tad įvertinkite, ar jūs tikrai save identifikuojate nepridėdami detalių, kurios neatspindi jūsų galimybių.

Lūkesčių nepateisinimas gali būti skaudesnis, nei įsivertinimas pačioje pradžioje. „Manpower“ specialistai rekomenduoja, atlikti kelis įgūdžių, ar asmenybės vertinimo testus ir panaudoti gautus rezultatus, siekdami nustatyti savo stipriąsias puses. Taip pat, galite rasti ir konsultantą, kuris padės jums išryškinti svarbiausias savybes. O galiausiai, galite kreiptis ir į artimuosius, draugus su prašymu sukurti jūsų trumpą aprašymą. Priminimas, kur slypi tikrasis jūsų talentas, padės puoselėti ir augti ten, kur turite daugiausiai galimybių bei perspektyvos klestėti.

Nevaržykite savęs, atraskite balansą ir ieškokite karjeros galimybių. Šiltos saulės ir sėkmės!