Įžvalgos 14 vasario, 2022

Kaip pamilti namuose esančią darbo vietą? Pašalinkite erzinančius trikdžius

Sukurkime įdarbinimo strategiją jau dabar!
Sprendimai verslui
Ieškote darbo?

Naujausi darbo skelbimai, patarimai kaip įsidarbinti, konsultacijos ir dažniausia užduodami klausimai.

Darbo skelbimai

Net 38% žmonių dirba namuose arba mišriuoju būdu, rodo 2021 m. „Manpower“ užsakymu tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi visuomenės apklausa. Vos keletas žingsnių nuo virtuvės iki darbo stalo ir miegamojo. Štai į tokią kasdienybę persikėlė nemaža dalis darbuotojų ir panašu, kad pandemijos atvesti pokyčiai dar pasiliks. Šiam darbo būdui nuo pat pradžių užprogramuota plona riba tarp meilės ir neapykantos. Todėl dalinamės patarimais, kaip padidinti produktyvumą namuose ir pamilti darbo kambarį ar kampą.

Nusistatykite ribas

Pasakymas „gyvenu darbe“ nemažai žmonių tapo realybe ir kai kuriuos tai trikdo. Tai, jog darbo stalas visai šalia, suteikia lankstumo. Tačiau drauge gali ir pakenkti savijautai. Svarbu nusistatyti ribas tarp darbo vietos ir asmeninės erdvės. Visai nesvarbu, ar tai fizinė vieta. Gal jums patogiau nusistatyti laiką, kada jūs atsitraukiate nuo darbų. Pasižymėkite tai kalendoriuje, nusistatykite priminimą ir paisykite jo. Šiuo atveju ribos yra ypač reikalingos, jei nenorite vieną rytą atsibudę suprasti, jog miegojote ten, kur dirbote.

Pasirūpinkite geru wifi

Taip, net ir technologijų aukso amžiuje mes primename pasirūpinti ryšiu. Niekas taip neerzina, kaip lėtas internetas. Sumažinkite visus šansus kelti jums irzlumą. Darbas namuose turi būti maksimaliai komfortabilus. Jei neturite galimybės įsigyti greitesnio kompiuterio ar interneto, atvirai pasikalbėkite su darbdaviu. Pandemija išmokė ne vieną įmonę prisitaikyti, tik jūs turite suteikti informacijos. Juk darbdavys netikrina jūsų namų darbo erdvės, tad po kelių pastrigusių Teams susirinkimų, jis turėtų sunerimti?

Būkite pasiruošę komunikuoti nuotoliu

Darbas vienam namuose gali sukelti vienatvę ir stresą. Įmonės pulso pajutimas yra labai svarbus aspektas dirbant namuose. Palaikant komunikaciją jūs nuolat galite keistis idėjomis ir palaikyti vienas kitą. Nebijokite statyti savęs į situacijas, kuriose einate iš savo komforto zonos. Tai skatina produktyvumą ir leidžia pasinerti į darbus nesureikšminant vietos.

Išmokite pailsėti po darbo

Jei sumaišysite darbą ir asmeninę pusę, vargu, ar ilgai simpatizuosite darbui iš namų, ar apskritai darbui. Tai priežastis, dėl kurios asmenys kartais patiria stresą ir junta atskirtį visuomenėje. Esminė taisyklė, ką turite padaryti pabaigę darbus – užsiimti kita veikla. Dar geriau – jums patinkančia veikla ir visai nesvarbu, ar jūs drybsosite ant sofos įsijungę Netflix, ar eisite į lauką pasivaikščioti, sportuoti. Sumažinkite per dieną susikaupusią įtampą, skirkite laiko artimiesiems ir pasikraukite jėgų kitai dienai.