Tiesa ta, jog Z kartos atstovai jaučiasi pažangesni už kitas kartas, (nes jau nuo vaikystės miklino pirštukus su naujausiu išmaniuoju ir mokėjo greičiau už tėvus rasti norimą filmuką internete). Dėl savo individualizmo jie yra ambicingi, bet sugeba greitai prisitaikyti prie sparčiai besikeičiančios aplinkos.
Tikėtina, kad Tu per savo gyvenimą nori labai daug nuveikti. Pavyzdžiui, parašyti knygą, sukurti dar negirdėtą muzikos kūrinį ar pristatyti naują trimatę mobilią aplikaciją išmaniajam telefonui. Taip pat esi išskirtinai atkaklus ir turi didelių lūkesčių. Būtinai bandyk įgyvendinti savo idėjas, o jeigu pritrūks įgūdžių ar žinių, pasinaudok trumpa pauze, įvertink, ko reikia būtent tau, pasikonsultuok su patirties toje srityje jau įgijusiu specialistu ir išmok.
Tavo karta kaip nė viena ankstesnė turi išskirtinį gebėjimą vienu metu atlikti daug skirtingų funkcijų: kalbėti telefonu, rašyti elektroninį laišką, bendrauti greito susirašinėjimo platformose ir skaityti aktualų straipsnį ar knygą. Dažna darbo pozicija reikalauja tokio įgūdžio ir tau pasisekė, kad jį turi. Nieko baisaus, jei bekalbėdama telefonu padarei klaidą laiške draugui. Tiesiog darbovietėje tos klaidos gali atrodyti neprofesionaliai arba brangiai kainuoti. Neprarask kokybės 🙂
Be to, ar kada susimąstei apie tai, kad dėl nuolatinio bendravimo socialiniuose tinkluose tampa sunkiau bendrauti gyvai, suprasti kūno kalbą, atpažinti veido mimikas ar gestus? Sociologai mano, kad tai paveiks ir darbą komandoje – Z kartai bus sunkiau dalyvauti tiesioginėse derybose, susitikimuose, susirinkimuose, nebent tai būtų video konferencijos, kai bendraujama technologijų pagalba nuotoliniu būdu. Jeigu gyventum tik tarp Z kartos atstovų, gal minėti bendravimo įgūdžiai nebūtų tokie reikšmingi? Įvaldžius kitai kartai būdingus privalumus, tapsi tiesiog nepralenkiamas, tad nebijok pakelti galvos nuo kompiuterio ekrano ir pažiūrėti kolegai į akis.